UAB ar individuali įmonė?

Kuris variantas yra geresnis – individuali įmonė ar Uždaroji akcinė bendrovė. Vienareikšmiškai atsakyti sunku. Prieš kurdamas verslą žmogus turi pats įvertinti pliusus ir minusus. Kuris variantas jam yra geriausias? Galutinis sprendimas lieka verslininko. Įmonės steigimas internetu yra nesudėtingas ir pigesnis variantas nei keliaujant pas notarą. Taigi, jau turime priemonę. Tačiau, kokį variantą pasirinkti?

Individualią įmonę įsteigti gali tik juridinis asmuo. Šiuo metu tokio tipo įmonės Lietuvoje pagal skaičių užima antrą vietą iškart po UAB. Tiesa, svarbus aspektas, kad Iį gali turėti tik vieną savininką, tad jokie bendradarbiavimai su kitu asmeniu teisiškai nėra įmanomi. Dažniausiai pats steigėjas ir yra pats aukščiausiasis direktorius, vadovas. Žinoma, galimybę paskirti kitą žmogų teisę jis turi. Tačiau čia jau papildomi popierizmai ir privalomosios sutartys yra, vėlgi, privalomos. Pradinis kapitalas nėra privalomas, tad labai parankus variantas tiems, kurie neturi pradinių lėšų verslui pradėti. Tiesa, jei verslas yra nuostolingas, verslininkas atsako už neveiksnumą savo turtu. Prieš pasirašydamas visus dokumentus jis užstato savo verslą. Taigi, kiek rizikingas pasirinkimas. Nepaisant to, žmonės gan dažnai renkasi šį verslo būdą.

Uždaroji akcinė bendrovė Lietuvoje yra pati populiariausia verslo rūšis. Atsižvelgiama į tai, koks skaičius įmonių yra atidarytas. Būtent UAB laimi šioje kovoje. Lyginant su Iį reikia pradinio 10 000 kapitalo. Bent jau toks yra minimalus, galite turėti ir didesnę sumą.  Esant poreikiui, galite pardavinėti akcijas. Tokia galimybė turint individualią įmonę nėra teikiama. Nuo darbo mokami mokesčiai nėra maži. Pasitraukti iš verslo galimybę asmuo turi. Taip pat gali įmonę parduoti. Tiesa, Iį savininkas gali ilgainiui savo įmonę paversti UAB.

Kiekvienu variantu galioja savi pliusai ir minusai, kurie skatina naudotis vienu arba kitu būdu. Logiška, kiekvienas renkasi tokį variantą, kuris jam yra geresnis ir labiau priimtinomis sąlygomis. Jei vienas iš šių jūsų nedomina galite steigti Viešąją įstaigą arba Mažąją bendriją. Tačiau joms jau galioja visiškai kiti nurodymai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *